ورزش برای نوازندگان عود


۱- لاستیک مچ
این حلقه لاستیکی خیلی بدرد بخور تر از اونیه که به نظر میرسه. یه شماره روش هست که نشون دهنده نرمی و سفتی نوع لاستیکه. البته به مرور زمان و با جمع و باز شدن نرم میشه. گرما هم به طور قابل توجه روش تاثیر میذاره و نرمش میکنه. اما نحوه استفاده از اون که به نوازنده پیشنهاد شده متفاوت از روش استفاده متداول اونه. به این صورت که به جای اینکه لاستیک رو جمع و باز کنیم، اون رو توی مچ جمع میکنیم و مچ رو در جهت های مختلف میچرخونیم. اولش خیلی سخته و به مرور زمان آسون میشه. بعد از یه مدت خوبه که لاستیک جدید و سفت تر استفاده کرد. این تمرین برای دست راست مناسبه.

http://oudamir.com/pics/moch1.jpg
http://oudamir.com/pics/moch.jpg
به ادامه مطلب مراجعه نمایید ...

2- فنر مچ
اینم تقریبا همون کاربرد رو داره. تفاوتش اینه که از نظر سفتی پایداری بیشتری از لاستیک داره. به همون روش لاستیک برای دست راست قابل استفاده اس.

http://oudamir.com/pics/fanar.jpg

Stress Ball -3
نمیدونم تو فارسی بهش چی میگن، اما برای دست چپ معجزه میکنه. یه مدت دست فروش ها تو خیابون زیاد میفروختن اما الان نمیدونم چجوری میشه گیر آورد. شاید لوازم ورزشی ها داشته باشن.آموزش عود البته خودتون هم خیلی راحت میتونید تو یه بادکنک خمیر بازی بریزید و کارتون رو راه بندازید اما نوع کارخونه ای مسلما برای این کار درست شده و بهتره. به هر حال کافیه همیشه دم دست باشه و مدام باهاش ور برید و با تک تک انگشت ها شکلش رو عوض کنید. زودتر از چیزی که فکرش رو کنید نتیجه اش رو میبینید.

http://oudamir.com/pics/usb.jpg
http://oudamir.com/pics/morf.jpg
http://oudamir.com/pics/sb.jpeg

این وسایل خیلی ارزونن و خیلی هم راحت گیر میان. فروش اینترنتیش هم زیاد هست. باز هم استفاده از اینا رو توصیه میکنم، مخصوصا وقتی به هر دلیل نمیتونید چند روز ساز بزنید باعث میشه افت نکنید. به هر حال یادتون باشه بعضی وقت ها چیز های کوچک تاثیر بزرگ میذاره…

/ 0 نظر / 429 بازدید